Питання щодо правопису

elias
Повідомлень: 2
З нами з: 15 вересня 2012, 20:42
Звідки: Kiev

Питання щодо правопису

Повідомлення elias » 15 вересня 2012, 20:42

Підкажіть будь-ласка, як правильно писати:
1. у якому разі необхідно ставити лапки у назвах законодавчих актах. Наприклад: Закон України "Про державну службу" завжди зустрічається в лапках, проте у підручниках пишуть Договір про функціонування Європейського Союзу та Брюсельська конвенція країн-членів ЄС про підсудність, визнання та виконання судових рішень у цивільних та торгових справах, без лапок. Так у яких випадках перед "про" потрібно ставити лапки?
2. як правитьно писати Європейський парламент чи Європейський Парламент, те саме стосується і Європейської комісії то ради, друге слово з великої чи малої літери,адже це є назви установ Європейського Союзу,то тоді з великої літери пишеться тільки перше слово, проте у літературі зустрічаються обидва варіанти? і чому тоді у "Верховна Рада України" слово Рада завжди пишиться з великої літери?

Правильний
Повідомлень: 168
З нами з: 19 листопада 2010, 12:19

Повідомлення Правильний » 30 вересня 2012, 16:25

На мою думку:
1. Назви законодавчих актів потрібно писати в лапках з великої букви. Людей збиває з пантелику прийменник "про" в законодавчих актах. Якщо ти хочеш сказати своїми слова, а не назву закону, про що йдеться в ньому, то тоді пишеться без лапок і з маленької букви.
Наприклад:
Банківська таємниця визначена в Законі України "Про банки і банківську діяльність"
Що таке банківська таємниця ви можете знайти в законі про банки.
2. Тут треба дуже обережно і уважно підходити до написання власних назв. Якщо власна назва компонується з інших власних назв, то всі слова у композитній власній назві пишуться з великої букви.
Європейський Парламент - показує, що цей орган створений на делегованих правах Парламентів європейських країн. Якщо написати Європейський парламент, то це буде означати, що цей парламент самодостатній і унікальний та не має жодного відношення до інших парламентів, просто за якимись ознаками вирішили створити такий парламент (навіть не обов'язково в Європі).
Те ж саме Веховна Рада. Рада - орган управління в Україні, може бути Обласна Рада, Верховна Рада тощо. А може бути просто безособово рада директорів чи рада лікарів.
Брюсельська конвенція країн-членів ЄС про підсудність, визнання та виконання судових рішень у цивільних та торгових справах, без лапок. - щоб виокремити унікальність конвенції потрібно додавати про що йшлося або тему конвенції, бо таких конвенцій в Брюселі щорічно може бути десятки. А Якщо написати Брюсельська конвенція країн-членів ЄС на тему: "Про підсудність, визнання та виконання судових рішень у цивільних та торгових справах", тоді найменування теми виокремлюється лапками.

"пишиться" - робиться пишним, від слова пишний
"пишеться" - від слова писати.


Повернутись до “Українська мова”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 103 гостей